Τους Τρεις Μεγίστους Φωστήρες, Ιεράρχες και προστάτες της γνώσης τιμήσαμε  ως σχολική κοινότητα την Τρίτη 30 Ιανουαρίου 2018. Φέτος καινοτομήσαμε αλλάζοντας τη συνήθεια και μαθητές και δάσκαλοι πήραμε μέρος στη Θεία Λειτουργία στο εκκλησάκι των Τριών Ιεραρχών που γειτνιάζει με το σχολείο μας και βρίσκεται στα υπέροχα στενά δρομάκια της πόλης μας. Ήταν μια πολύ όμορφη εμπειρία για όλους μας. Στο μοναδικά κατανυκτικό περιβάλλον του Ναού αυτού  και σκορπίσαμε χαρά και στους υπόλοιπους εκκλησιαζόμενους πιστούς που με έκπληξη και ιδιαίτερη χαρά μας καλοσώρισαν και μας έδωσαν πολλές ευχές για υγεία και πρόοδο. Μας ζήτησαν δε και τους το υποσχεθήκαμε, να πάμε και του χρόνου. Το σχολείο μας πραγματοποίησε και αρτοκλασία για όλους όσους εκκλησιάστηκαν μαζί μας.  Και του χρόνου λοιπόν και βοήθειά μας οι Τρεις Ιεράρχες.